Politike

Berlin, ministrja Xhaçka në ceremoninë rezervuar për presidenten e…

August 15, 2019 0

Me ftesë të veçantë të ministres së re të Mbrojtjes së Gjermanisë Annegret Kramp-Karrenbauer, ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka do

Bota

Gjermania pret që Britania e Madhe të largohet nga BE pa marrëveshje

August 15, 2019 0

Qeveria gjermane pret që Britania e Madhe të largohet nga Bashkimi Evropian më 31 tetor, pa rënë dakord për marrëdhëniet e ardhshme, shkruan gazeta ‘Handelsblatt’,…

Roma: Disa vende të BE-së të gatshme të presin emigrantët e “Open Arms”

August 15, 2019 0

Kryeministri italian, Giuseppe Conte njoftoi sot se gjashtë vende të BE-së janë shprehur të gatshëm të presin një pjesë të 147 emigrantëve që ndodhen në…

OKB: BE të pranojë 500 imigrantët e bllokuar në Mesdhe

August 14, 2019 0

Agjencia për Refugjatët e Kombeve të Bashkuara (UNHCR) u bëri thirrje qeverive evropiane që të lejojnë urgjentisht më shumë se 500 migrantët e shpëtuar në…

Londër: Vazhdojnë përplasjet politike për procesin e Brexit-it

August 14, 2019 0

Ish-ministri i Financave i Britanisë së Madhe, Philip Hammond, ka akuzuar kryeministrin, Boris Johnson, se po përpiqet të shkatërrojë mundësinë e një marrëveshje të re…

Lifestyle

Ushqimet më të mira për mëngjes që të humbni…

August 15, 2019 0

Sekreti për të humbur në peshë është të hani në mëngjes ushqime, që janë të ushqyeshme dhe të ngopin. Ja

Albreport © 2018
error: Veprim i pamundur !!